DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Moje články

 

  

MOJE ČLÁNKY a názory

PRAVDA O PŘÍSTROJOVÝCH A RUČNÍCH LYMOFDRENÁŽÍCH. Je lepší ruční lymfodrenáž a přístrojová nefunguje? - NESMYSL A MÝTUS !!!

Velké téma žen, o kterém se hodně diskutuje. Jak to tedy doopravdy je?

Poslední dobou byla vypuštěna informace, že RUČNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ PŘÍSTOJ NENAHRADÍ, A ŽE RUČNÍ JE LEPŠÍ NEŽ PŘÍSTROJOVÁ, A ŽE TA JE K NIČEMU.

PROTO MUSÍM TENTO NESMYSL UVÉST NA PRAVOU MÍRU. PŘÍSTROJOVÁ LYMFODRENÁŽ JE VÝBORNÁ A nikdy NENAHRADÍ RUCE, STEJNĚ TAK JAKO RUCE NIKDY NENAHRADÍ PŘÍSTROJ.

DLOUHÁ LÉTA JSEM PRACOVALA VE ZDRAVOTNICKÉM LYMFOLOGICKÉM PRACOVIŠTI POD DOHLEDEM LÉKAŘE. A vím, že PŘÍSTROJE JSOU NEDÍLNOU SOUČÁSTÍ LYMFATICKÉ LÉČBY. Co se neví, je to, že spousta pacientů, kteří nemají peníze či jsou v invalidním důchodu a mají indikované otoky, tak jim denodenně zachraňují životy tím, že si finančně nemohu více dovolit, tak jim zdravotní pojištovna za malý poplatek zapůjčuje DOMÁCÍ LYMFOVEN - DOMÁCÍ PŘÍSTROJOVOU LYMFODRENÁŽ. Kdyby přístroj nepoužívaly, končetiny by tak zatvrdly, vazivovatěly, nedokrvovaly se a tím pádem ODUMÍRALY !

TA JEDINÁ JE JEJICH JEDINOU POMOCÍ, KTERÁ JIM DOSLOVA ZACHRAŇUJE KONČETINY!!! JEJICH VELKÉ A ZATUHLÉ NOHY - OTOKY- JSOU ČASTO natolik ZATUHLÉ, TVRDLÉ, OTEKLÉ, A V TAKOVÝCH PŘÍPADECH ANI RUČNÍ NENAHRADÍ PŘÍSTROJ, KDE JE POTŘEBA POUZE SILNĚJŠÍ TLAK.

NA TOMTO ČLOVĚKU, KTERÝ MÁ OBŘÍ A TUHÉ OTOKY BY MASÉRKA NECHALA RUCE A TAK OBROVSKOU ČÁST OTOKŮ NIKDY RUKOU NENAHRADÍ PŘÍSTROJ!! PACIENTI ČASTO NEMOHU ANI CHODIT, DOCHÁZET NIKAM, JSOU O HOLÍCH A TAK PŘÍSTROJ JE PRO NĚ JEDINOU SPÁSOU.

NA TAKOVÉ OTOKY POTŘEBUJÍ DALEKO VĚTŠÍ SÍLU NEŽ JSOU SCHOPNY RUCE UDĚLAT.

STEJNĚ TAK JE TO U CELULITIDY VE SPOJENÍ S ANTICELULITICKÝMI ZÁBALY. ZÁBALY JEN SPOJENÉ S PŘÍSTROJEM udělaný kýžený efekt, že tlakovou vlnou v přístroji se do hloubky prostoupí aktivní látky v anticelulitIckém krému, čím jen namazáním rukama nikdy nedocílíte. Tlaková vlhna vpracuje krém do hloubky a tím je více aktivní.

PROTO TVRDÍM, ŽE JAK RUČNÍ, TAK PŘÍSTROJ KAŽDÝ UDĚLÁ SVÉ. IDEÁLNĚ V KOMBINACI DOHROMADY. JE TO STEJNÉ JAKO U KADEŘNÍKA - BUDETE CHTÍT KOMPLETNÍ SLUŽBU od kadeřníka, a kadeřník bez NŮŽEK - tedy přístroje - vás také JEN rukama neostříhá !!

Musí mít na to NÁSTROJ. Nůžky ruce naradit nemůžou at chcete jak chcete. Kadeřník potřebuje oboje dohromady, a s každým udělá svou část práce -jak ostříhání nůžkami - tak ručně umytí hlavy.

Nestačí mu je jedna věc. Jen obojím docílí CELKOVÉHO KOMPLEXNÍHO VÝSLEDKU. A TAK JE TO STEJNĚ S LYMFODRENÁŽEMI. VYHOVUJE VÁM JEN MYTÍ HLAVY? TAK JAKO JEN RUČNÍ, NEBO POTŘEBUJE I OSTŘÍHAT A PŘÍSTROJ? A stejně je to u všeho - Operaci vám lékař také neprovede bez skalpelu - stroje, jen ruce mu nestačí. Stejně tak zubař, vám nevyvrtá kaz bez vrtačky - techniky - nástroje, jen ruce mu k tomu nestačí. A tak je to ve všech řemeslech a oborech. Ve všem potřebujeme oboje a jen oboje je potřeba doplňovat JAKO JEDEN KOMPLETNÍ CELEK. Jen jedno s druhým nám dá kompletní celek. Nic nejde samostatně, vše musí být propojené jak ve všem v životě. Lítám všichni v extrémech a máme se naučit, že nic bez druhého nefunguje celistvě a komplexně.

JEN OBOJE JE KOMPLEXNÍ LÉČBA A KAŽDÁ MÁ SVŮJ JINÝ AUTENTICKÝ SMYSL. JINÁ OTÁZKA JE, CO JE VÁM POCITOVĚ PŘÍJEMNĚJŠÍ - TO UŽ JE PAK O VLASTNÍM POCITU. NENECHTE SI VŠAK NĚKÝM NESMYSLNĚ VNUTIT, ŽE "PŘÍSTROJ JE K NIČEMU A NEFUNGUJE", K NIČEMU JE TEN, KDO TO PAK HLÁSÍ.

Proto si PROSÍM nejdříve nechte odborně "poradit a ušít na míru" přímo od odborníka - lymfoterapeuta - co přímo pro vás a vaše tělo je nejlepší. Nedělejte si prosím diagnostiku samy z nesmyslných tvrzení a článků na internetu, kde každý hlásí něco jiného a vy v tom máte jen zmatek.

KAŽDÝ POTŘEBUJE NĚCO JINÉHO: Každý je jiný a potřebuje něco jiného, ale vždy přesně ušité přímo jemu na míru. Odborník - lymfoterapeut s praxí, by vám vždy měl o lymfě na začátku při vaší první návštěvě by měl poctivě vše vysvětlit, prohlídnout vás, zjistit váš celkový komplexní zdravotní stav, zjistit vaše prodělané operace, léky, kontraindikace, a teprve dle toho by vám měl indikovat co přesně vy a vaše tělo potřebuje - a to přímo léčbu VÁM na míru.

Není to jen o "zapnutí do přístroje a udělání masáže" a hotovo. Léčba lymfy je léčba, která se nesmí podceňovat, musí se v PŘÍSTROJI ODBORNĚ NASTAVIT určitá MÍRA TLAKU V PŘÍSTROJI - která nesmí přesáhnout určitou hranici tlaku (kterou vám terapeut nastaví na míru) + ručně odborně otevřít lymfatické uzliny kolem krku a v tříslech. Masáž nesmí nikdy BOLET, BÝT SILNÁ, TLAČIT NEPŘÍJEMNĚ, DĚLAT MODŘINY atd. Dle vašeho stavu se nastavuje i speciální tlak v přístroji. Opět pro každého jiný dle zdravotního stavu.

PROČ SE TAKÉ MLUVÍ O ŠPATNÝCH PŘÍSTROJÍCH JE PROTO, protože hodně Salonů "neotevírá lymfatické uzliny - tzv. hlavní filtry". To ale nemluví o špatnosti přístrojů, ale maséra, který toto odborně nedělá.

JE NUTNÉ JE UVOLŇOVAT UZLINY PŘED PŘÍSTROJEM ?
ANO, A vždy! PŘÍSTROJOVÁ LYMFODRENÁŽ MÁ SMYSL A JE SMYSLUPLNÁ POUZE S UVOLNĚNÍM LYFATICKÝ UZLIN!
Bez ručního "otevření, uvolnění uzlin" před přístrojem může být přístrojová masáž opravdu nebezpečná. Proč?
Protože pokavad se "UZLINY - odtoky, filtry" (a to jak kolem krku, nadklíčků, zátylku + tříselné a stehenní oblasti) ručně neotevřou, "neodventilují", NEODŠPUNTUJÍ SE - nemají absolutně smysl a naopak mohou být zdraví ohrožující a nebezpečné !!

Je to podobné, jako když budete mačkat (tak jako jste mačkáni při přístrojové lymfodrenáži) novou ZUBNÍ PASTU, KTERÁ JE PLNÁ a neotevřete otvor. Pasta nemá otvor, vytvoří si ho špatně jinde - jinde praskne a špatně vyteče. Nebo když budete vypouštět vanu po koupeli a neotevřete ventil - nemá kam špinavá voda kam odtéci a bude se jen "vířit ve vaně dokola, zmateně". Stejně tak jak se to dělej bez otevření uzlin. Můžete ještě více otékat, a zadržená voda se může zmateně přesouvat po celém těle. Stejně tak JINAM SE MŮŽE přesunout otok, zavodnění i celulitida při NEOTEVŘENÍ LYMFATICKÝCH UZLIN. Proto se také vytvořil tento mýtus, že přístrojová nemá smysl a neúčinkuje - ano, bez otevření uzlin smysl nemá, to je pak logické. Takže je to jen opět o odborném celkovém přístupu.

Stejně tak nemá smysl jen ČÁSTEČNÉ UVOLNĚNÍ UZLIN. Vždy se musí ZAČÍT nahoře kolem krku - a pak následně v tříselné oblasti. Nesmí to být ani obráceně, je nutný tento postup, a nesmí být udělaná pouze jedna část (tedy JEN horní část, nebo jen dolní část.) V horní části - jsou základní lymf. uzliny, které když jako první neotevřeme, neotevřou se pořádně uzliny spodní v tříslech. Je to jako když budeme chtít zapnout žárovku, kterou nejdříve musíte zapojit do elektriky, a teprve pak budu svítit i ostatní žárovky, jinak nebudou svítit. Kolem krku je základní centrum celého lymfatického systému - proto tam se musí začít otevírat vždy jako první.

LYMFATICKÉ UZLINY SE VŽDY MUSÍ UVOLNIT v místech: a to ručně nahoře: kolem krku, nadklíčků, zátylku + dole: tříselné uzliny a vnitřní stehna.

KDYŽ SE UZLINY PŘED MASÁŽÍ NEOTEVŘOU - CO TO MŮŽE ZPŮSOBIT?:
(a to je nutné je otevřít jak před přístrojovou, tak před ruční masáží), mohou se uzliny NENÁVRATNĚ PORUŠIT A NARUŠIT lymfatický systém, mohou popraskat cévy, žíly, otoky a lymfa se přesouvat po těle, více se ucpávat a hromadit v těle. Ten, kdo to takto vůbec či špatně, či JEN částečně neuvolňoval, tak pak klienti MOHLI mít pocit, že přístroje samozřejmě "nefungují". - problém byl ale pak jinde - a to jen tím, že nebyly "OTEVŘENÉ UZLINY" - to byla ta chyba jen maséra, nikoliv neúčinnosti přístroje.

 

PRAVDA O MLÉČNÝCH VÝROBCÍCH

Mléčné výrobky (a to se týká jak kozích, tak ovčích výrobků, od sýrů počínaje po jogurty, veškeré pomazánky, termixy, vše, kde je základ ŽIVOČIŠNÉ MLÉKO). Tradiční čínská medicína i Árjuvéda absolutně zavrhuje jakékoliv požívání mléčných výrobků. Nazývají mléko "bílým jedem" a vědí moc dobře proč. Tento "jed" totiž zahleňuje veškeré orgány a může se kdekoliv usadit v těle.

Je to podobné, jako kdybychom celý život z lidského mateřského mléka vyráběli jogurty, tvarohy, sýry a podobné.
Naše tělo proto neumí natrávit kasein v mléku obsažený, a proto dlouho leží v žaludku a kvasí. Ženám to často způsobuje pálení žáhy, nadýmání, nafouklá bříška. Proto ani žádný vápník z tohoto mléka nedokážeme natrávit, nehledě na to, že mléko, které se dnes prodává je tak naprosto chemicky upravováno a přefiltrováno, že bychom tam nenašli ani památku po vápníku. Proto je vhodné Vápník přijímat pouze z rostlinné stravy, jež jsou mrkev, listová zelená zelenina, pórek, pažitka, petržel, zelí, kapusta, špenát, kořenová zelenina, kysané zelí, fazole, čočka, cizrna, mák, sezam, dýňová semínka, sójové výrobky, tofu, ořechy, ale i ryby, vejce.

Mléko vytváří tzv. HLEN, který se usazuje a hromadí ve střevech, plicích, dutinách, v oblastech hlavy a dalších orgánech. Hlen je lepkavý a chytí se na něj další škodliviny v těle a hromadí se. Chytré hlavy ASIJSKÝCH NÁRODŮ jedí hodně zeleniny, vše si připravují čerstvé, žádné mražené ryby či chemické konzervy či a hotová jídla ve vakuovaných baleních. Čerstvé ryby, ovoce, zeleninu, hodně bylinné a zelené čaje, bylinky, žádná káva, žádné mléko, žádné sladkosti a buchty, minimum cukru, pečivo neexistuje, vše přikrmují rýží.

Poznala jsem velkou škálu klientů se zahleněnými plícemi, střevy (zácpou), játry, lymfou, otoky, obezitou, klouby a klientek, které nemohly za žádnou cenu zhubnout. Zádrhel byl v požívání mléčných výrobků. Stačí malé minimum mléčného produktu denně a tělo se rychle zahleňuje. Vzpomínáte, jak Vám lékaři říkali, že pokavad máte chřipku, abyste vyloučili po její dobu mléko, aby se Vám více nezahleňoval krk a nevytvářely se hleny?? Tak to stále platí, jen zapomněli říct tu "drobnost", že to zahleňuje celý organismus. Není náhodou, že dnes je skoro každé malé dítě alergické, když jeho maminku krmí klamavá reklama výživnými jogurty pro zdraví dětí, která je ideální pro vznik těchto alergií v jejich zahleněném tělíčku. Není ani náhodou, že ženy a muži, kteří se snaží zhubnout a drží různé diety a přitom pojídají "nízkotučné sýry" nemohou zhubnout! Zahleněná lymfa v jejich těle nabaluje další tuky a nepustí je z těla ven. To je pak začarovaný kolotoč.

Zkuste vysadit veškeré potraviny z mléka a uvidíte ten rozdíl, jak jde váha dolů.
Jsou důkazy, kdy mléko a mléčné výrobky škodí. Setkala jsem se z tohoto důvodu s lidmi, kterým mléko způsobilo zácpu, artritidu, obezitu, svalové křeče, chronickou únavu, srdeční problémy, astma, průjmy, otoky obličeje. Je škodlivé jak pro dospělé, tak pro děti. Konzumace mléka vede k nadváze, obezitě, otokům, veškerým alergiím, ekzémům, akné na obličeji, kopřivkám, artritidám...

Proto i zmiňovaný vápník obsažený v mléce my lidé neumíme vstřebat. Naopak platí, kdo hodně pije mléko, tím méně vápníku v těle má. Mléko sice samo o sobě je bohaté na vápník, ale my lidé ho nedokážeme vstřebat. Mléko je zaměřeno telátkům, pro které je jedině určeno. Pro vysoký obsah kaseinu těžko stravitelné kravské mléko je určeno jen a jen pro telátka, které mají 4 žaludky, na rozdíl od nás lidí. My máme jen jeden a navíc určený a přizpůsobený pouze na lehce stravitelné mateřské mléko. Mateřské mléko je pro naše děti, kravské mléko pro telátka. Možná chyba proč si myslíme, že bylo pro nás tak nepostradatelné a zdravé je ten, že naši vědci si to mysleli a přišli s tím na trh. A tak začal koloběh a reklama, že bez mléka nemůžeme mít zdravé kosti, vápník atd. Až ted se pomalu zjištuje, že tomu tak není, ba naopak, že výživné látky v nich neumíme vstřebat. Obě mléka jsou určena pro kojence. Nepleťme si tyto různé tekutiny, které mají za úkol plnit metabolické a vyživující potřeby pro dva úplně rozdílné živočišné druhy!!!

To vysvětluje i fakt, proč pacienti v důchodovém věku trpící osteoporózou (řídnutím a rozpadáváním kostí). Musejí na příkaz lékaře denně povinně sníst několik jogurtů, tvarohů a jiných mléčných výrobků, aby do sebe rychle dostaly vápník. A proč tedy po několika týdnech takové nadměrné konzumace mléka mají stejnou hladinu Vápníku jako před konzumací?!

Proč celulitida postihuje pouze ženy? a Proč JE CELULITIDA NEBEZPEČNÁ???

Ženy mají oproti mužům tenčí kůži a případné změny v podkoží jsou proto více viditelné. Jejich podkoží je naopak dvakrát silnější a má méně pevnou strukturu. Podíl tukové tkáně je u žen téměř dvojnásobný a má jiný genetický vzorec rozložení tuku. Převažuje jeho ukládání do podkoží. Ženy mají též častější problémy s žilním systémem a lymfatickým systémem. V důsledku toho mají větší dispozice k procesům patologických změn v podkožním vazivu. Dalším velkým spouštěčem jsou hormonální léky - hlavně doslova ničivé je užívání ANTIKONCEPCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Též ale užívání hormonálních léků na štítnou žlázu. Ženy globálně bojují se zdravou hladinou hormonů oproti mužům. Tyto chemické "jedy" doslova "zamořují" tělo a jejich dopady se právě viditelně projevují formou hrbolků a celulitidou. Avšak NEPODCEŇUJTE CELULITIDU!!!!!!!! Mluvíme zde o závažné chorobě, která se tváří naivně!! Její zanedbání může vést k fatálním následkům!!!!!!!!!!! Kůže pod tíhou jedů se může doslova propadat do podkoží, prohlubovat a tím vytvářet čím dál hlubší "jamky", které se už jen rozšiřují a prohlubují čím dál více. V extrémním případě může dojít až k chirurgickému zašívání celulitických jamek!!!!!!!!!!!!!!! Proto zachyťte tento problém v počátku a nenechte ho dojít do "hloubek". Nenechte se ošálit reklamou, že je to jen kosmetický problém!! Není, jsou to jedy, které musí z těla co nejrychleji pryč a je to naše volání o pomoc těla, které nutně potřebuje očistit. JAK???? Největší účinek mají LYMFODRENÁŽE - JAK PŘÍSTROJOVÉ TAK RUČNÍ, lymfatický bylinný čaj a nošení anticelulitických punčocháčů. Základní režim a pak udržovací kůra.......

NIČIVÁ HROZBA ANTIKONCEPCE
(její utajované škodlivé účinky na naše zdraví
)

Už pomalu a bojácně lékaři přicházejí k názoru, že na naše zdraví nepřidává. Rozhodnete-li se tyto pilulky vysadit, ještě půl roku po jejich vysazení zůstávají v krvi!!! Až tak je dlouhá doba, než se tato chemie vyplaví z těla zcela pryč. I gynekologové radí, že když se žena snaží o miminko měla by se o něj pokoušet nejdříve po 3/4 až 1 roce!! Pak může docházet právě k rizikového těhotenství, když jsou ženy od začátku gravidity na rizikové dovolené. Plod může být dále nějakým způsobem ochrnut, nevyvíjet se či znetvořen.

Lékaři nasazují antikoncepci jako univerzální "lék" na vše, od AKNÉ, vyrážky v obličeji, nepravidelné menstruace, štítnou žlázu. Ale to není léčba!! Je to jen nesmyslné utlumení zdravotního problému, který se na chvíli antikoncepcí pouze pozastaví, utlumí, nikoliv vyléčí. Za několik let budete stejně nuceni tento zdravotní problém řešit, a to v daleko už horším stavu. Copak můžeme brát celý život antikoncepci??Je to podobný princip, jako kdybychom ignorovali signální kontrolku v autě, že dochází benzín a je potřeba natankovat. Vezmeme pásku kterou přelepíme svítící kontrolku, abychom ji neviděli, ale benzín chybí dál. Neřeší PŘÍÍČINU, ALE NÁSLEDEK.

Užívání antikoncepci vede k fatálním následkům od RAKOVINY ŽENSKÝCH ORGÁNŮ, CYSTY, BULKY V PRSOU, MYOMY, PORUCHY ŠTÍTNÉ ŽLÁZY, DEPRESE, KOŽNÍ VYRÁŽKY, TROMBÓZY, ZÁNĚTY KŘEČOVÝCH ŽIL, PROBLÉMY S KRVÍ, MIGRÉNY, NEPLODNOSTI, OPRAKOVANÝM ZÁNĚTŮM MOČOVÉHO MĚCHÝŘE A LEDVIN, JATER, LYMFATICKÝM OTOKŮM A OTOKŮM CELÉHO TĚLA, ŠEDÝM ZÁKALŮM, RYCHLE ZHORŠUJÍCÍ SE CELULITIDĚ, TĚŽKÉ OBEZITĚ, CHRONICKÉ ÚNAVĚ, A MNOHO DALŠÍHO.

Z mé praxe jsem se setkala se škálou pacientek, které od 15 let užívaly antikoncepci. U každé trval jiný časový interval, než se ji vedlejší účinky projevovaly.  Některé se spustily zdravotní problémy hned, nějaké za 2 roky, jiné až za 5 let. To jsou pak ty ženy, které se antikoncepce zastávají, že jim žádné obtíže nezpůsobuje. Opak je ale pravdou. Tento rádoby "LÉK" je ČASOVANÁ BOMBA V TĚLE, která vybuchne u každého, jen v jiný čas.

Rozhází a natropí v těle paseku od špatné hladiny hormonů až po neschopnost otěhotnět. Rozhodnete-li se vysadit antikoncepci- tak i její "odchod" z těla je dlouhodobou záležitostí, která je ale pro vaše zdraví nezbytná. Čím dříve ji vysadíte, tím lépe. Nenechte se ošálit nízkohormonálními  antikoncepcemi, ani pokusem léčit touto cestou kožní vyrážky. Novým REKLAMNÍM "chytákem" jsou dokonce antikoncepce s odvodňovacími účinky!!! Je to vše ale víceméně podvod, který  si vymysleli byzmysmeni, když lidé začali prokoukávat jejich negativní účinky. Rychle vymysleli "fígl" aby neztratili prodej a udrželi si zákazníky.

Antikoncepce je natolik velký zásah do těla, že právě proto bývá čištění též dlouhodobé. Ženám je často nasazována kvůli bolestivé či nepravidelné menstruaci. Ta se na chvíli upraví, ale není řešením. Zamává natolik s tělem, že musíme organismus po jejím vysazením dávat přes půl roku i déle dohromady. Tělo je uvnitř doslova "deformované". Ženám se po vysazení většinou menstruace na nějakou dobu úplně vytratí (může to být i přes rok). Je to ale běžný proces, kdy se tělo zpamatovává z "hormonálního šoku". Pacientkám jsem v těchto případech zakázala jakékoliv hormonální injekce na obnovení cyklu, které radí gynekologové. Je to zbytečný šok pro organismus. Nasadila jsem pacientkám ženské byliny a dlouhodobou sérii lymfodrenáží, které pomohou odvádět zbytky hormonů z těla a krve. Ženám, které dříve trpěly na nepravidelný cyklus a bolesti se po 4 měsících cyklus sám spustil, upravil a nyní mají pravidelnou menstruaci bez potíží  A BEZ ANTIKONCEPCE!

Odstrašujícím případem jsou ženy, které ji užívaly a byla u nich diagnostikována rakovina děložního čípku, rakovinu prsu, dělohy....Dvěma ženám z pěti diagnostikující lékaři neradi přiznali, ŽE JIM RAKOVINU ZAPŘÍČINILA ANTIKONCEPCE ! Další mladá klientka, 18 let, užívala 1,5 roku antikoncepci - po této době byl u ní objeven rozsáhlý nádor na vaječníku !!! GYNEKOLOG PŘIZNAL, ŽE NÁDOR JI ZPŮSOBILA PRÁVĚ ANTIKONCEPCE........LÉKAŘI MOC DOBŘE ZNAJÍ NÁSLEDKY TÉTO ZÁKAŘNÉ CHEMICKÉ BOMBY - CO NÁM JEŠTĚ O NI TAJÍ??

 

RADY NA OTOKY OD BABIČEK

Obklad z jablečného octa  – vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v teplejší směsi vody a jablečného octa a přiložte na otok (poté střídejte jednou teplý, podruhé studený obklad.) Nohy mějte položené s obkladem ve zvýšené poloze.

Bylinky na otoky  -  Čaje z kaštanu koňského, kopřiva, arnika, bříza, ginko biloba, pohankové slupky (odvar), borůvka, heřmánek, máta, lípa, smetanka, echinacea, vřes, šípek, měsíček, přeslička, nať jmelí.

Koupel oteklých rukou z Kokošky pastuší tobolky
Dvě vrchovaté hrsti kokošky namáčíme 12 hodin v 5 litrech studené vody. Studený výluh potom ohřejeme a použijeme jako koupel rukou ale i nohou 20 min.

Koupel z Podbělu léčivého
Dvě hrsti čerstvých listů podběle léčivého přelijeme vařící vodou, necháme odstát a přecedíme. Odvar nalijeme do připravené koupele, v níž nohy 20 minut máčíme.

Oblíbenou bylinou poutníků prý byl ve středověku vratič obecný. Bývala to i bylina pošťáků. Unaveným nohám proto může pomoci koupel v jejím silném odvaru (3 hrsti vratiče na 1 l vody). Vratiči se lidově říkávalo „návratníček“, protože tuto bylinku dávaly dívky svým mládencům, aby nezapomněli zpáteční cestu, aby se jim brzo navrátili. Byla to i bylinka kouzelná, nosila se jako talisman, protože se věřilo, že má moc učinit člověka neviditelným.
Unavené nohy osvěží i koupel v odvaru svízelu syřišťového.


Rychlé odstranění otoků - zábal

3 hrstě Mladé kopřivy umeleme na masovém mlýnku na kaši. Vezmeme list lopuchu, na něj naneseme kaši z kopřiv, vezmeme druhý list z lopuchu, přiložíme z druhé strany na kaši, čímž vytvořími jakýsi rostlinný „sendvič“. Přiložíme na postižené místo, přidáme na něj gázu a zavážeme. Měníme každou hodinu. Funguje to i při zlomenině krčku kyčelní kosti.

Koupel ze slézu
Dvě hrsti čerstvých listů slézu přehlíženého namočíme na 12 hodin do 5 litrů studené vody. Studený výluh potom ohřejeme a přilijeme do připravené koupele. Nohy koupeme 20 minut.

 

  

Duchovní příčina RAKOVINY U ŽEN

Tato nemoc se objeví hlavně u žen, které stále v duši trápí nezpracované hádky se svým mužem, ať bývalým či nynějším. Stále se v myšlenkách „krmí“ vzpomínkami na tyto hádky a „živí“ je v sobě. Vytváří se jimi „agresivní půdu“ pro zrození této nemoci. Je plná agrese při vzpomínání na ně. Často se tyto ženy chovají jako svoji muži- tedy dominantně.
Tyto ženy mají pocit, že už svému muži nestačí, že mu „nejsou dost dobré“. Že jsou mu doslova „ukradené“ a to je tíží. Připadají si nedoceněné. Jejich duše volá „tady jsem, poslouchej mě, všímej si mě!“, ale odezva žádná. Často zde bývá i ženin „přetrpěný“ pohlavní styk z povinnosti. Často pak přichází do bolestivého prožívání. Žena neumí vidět a nevidí už svět, který byl tak krásný a barevný, tak bezstarostný, jako když byla dítě. To měla z každé maličkosti radost a smála se, a teď ? „Proč a čemu bych se měla smát, když svět je plný jen komplikací, starostí a povinností?“, tak přemýšlejí tyto ženy. Jsou stále s něčím nespokojené, neumí se už ničemu pořádně zasmát, jsou znechucené problematičností života. Nahrazují svůj ženský cit tvrdou maskou mužské síly a emancipovanosti. V povinnostech domova často zaskakují mužské práce a se vším si dokážou poradit. Místo aby se zaměřili na ženskou stránku, staví se do role mužů. Často proto je žena velmi aktivní, činorodá, s velkým záběrem činností – od veškerých domácích prací, po výchovu a starání se o děti, manžela, zaměstnání, výdělek dobrých peněz, a ještě péči o sebe. Je stále v jednom kole a stále není se sebou spokojená. Je jako štvaná zvěř. Žena doslova „lítá“ a vše zvládá „za letu“ prací za tři lidi. Projevy bezradnosti v této uspěchané době se potýká čím dál více žen. Často si k sobě vybírají i stejně dominantní partnera – o to více se snaží být „dokonalou“ a vše zvládat a čekají na slova chvály od něj. Ta ale nepřichází a oni jsou zklamány. Chtěly by jen slyšet slova vděčnosti a uznání. Ale marně na ně čekají a tak se „uštvávají čím dál více“ s domněním, že to partner ocení. Podvědomě s ním soupeří, kdo bude lepší. Jenže ženský cit je silnější a agresivně hlásí: „tak si to zkus sám všechno tahle zvládat jako Já!!!“ Tělo se dostává do agrese na manžela a vaječníky volají na poplach. Nehledejte ocenění tam, kde ho nenajdete. Naopak se podívejte do sebe, proč sebe takto uštváváte, je chyba ve vás, nebo ve volbě špatného partnera pro vás??? Nepřejte mu zlé, nepřete druhému bolest a raději se zamyslete sama nad svým konáním. Neprosazujte vehementně své pravdy a názory, zkuste se ztišit a řešit vše pomalu a v klidu a ne silou.

 
NEBEZPEČNÉ CVIČENÍ PŘI OBEZITĚ

Chodí ke mě velká škála klientek s problémem, že ač hodně cvičí několikrát týden, drží přísnou dietu a stále ani "deko" nemohou zhubnout. Ba naopak, po cvičení ještě přiberou navíc několik kilogramů!!! To je největší důkaz toho, že hubnutí není jen o „pocení a dřině“ v posilovnách, ale stále jen o zdravé lymfě. Proč tedy nehubnou a naopak nabírají? Důvod je takový, že mají zatuhlou lymfu, která sama nezvládne další "várku" škodlivin filtrovat, když už takto je ucpaná. Proto přeplněné lymfatické uzliny mají hodně práce samy se sebou a sport u nich vyvolává opačný efekt. Tedy škodlivin doslova „přetečou“ do tkání a výsledkem je nejen zatvrdlá celulitida, ale i právě často zatuhlá lymfa ŠPATNĚ ZAMĚŇOVANÁ S TUKEM!!! U VĚTŠINY ŽEN SE NEJEDNÁ O TUKOVÉ POLŠTÁŘE, ALE O ZATUHLOU „ZANESENOU“ LYMFU, KTERÁ CVIČENÍM „TVRDNE“ DO SVALU.

Duchovní volání takové těla je:  "Proč tak urputně cvičíš a hledáš problém tam kde není a neřešíš ho tam kde je??" Tělo nám dává najevo, že sport "nechce a odmítá ho", protože Lymfatický Systém chce nejdříve pořádně vyčistit!!! Nemá sílu a Vy po něm ještě chcete, aby vykonával tolik energie na cvičení. Fyzické tělo, když je lymfou "přeplněné" na sport reaguje tak, že se začne doslova více a více "nafukovat" a vy si po něm připadáte jako balón. Zpevňují a zatvrdávají se svaly spolu s tíhou přeplněné lymfy. Proto i váha a kilogramy jdou nahoru pod tíhou těžké lymfy.
 
  

Úryvek z mé připravované knihy, která vyjde v srpnu 2014 „Otoky, lymfa a NEJČASTĚJŠÍ ŽENSKÉ NEMOCI“.